رابطه با ایران را مشروط به توقف کامل اعدامها و رعایت حقوق بشر کنید

ساخت وبلاگ
چکیده : زندانی سیاسی خالد حردانی و زندانی عقیدتی و نوکیش مسیحی ابراهیم فیروزی در نامه ای به خانم عاصمه جهان... با عنوان : رابطه با ایران را مشروط به توقف کامل اعدامها و رعایت حقوق بشر کنید بخوانید :

زندانی سیاسی خالد حردانی و زندانی عقیدتی و نوکیش مسیحی ابراهیم فیروزی در نامه ای به خانم عاصمه جهانگیرو مجامع حقوق بشری خواهان رسیدگی به وضعیت حقوق بشری اقلیتهای مذهبی و دینی شده و درخواست کردند که رابطه با ایران مشروط به توقف اعدامها و رعایت حقوق بشر گردد. توجه شما را به این نامه که نسخه ای از آن به دست کانون حقوق بشری نه به زندان نه به اعدام رسیده است٫جلب می کنیم.
متن نامه ایشان
خانم عاصمه جهانگیر گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران
ضمن عرض سلام و درود فراوان به حضرت عالی و همکاران شما در سازمان ملل
حدود چهار دهه از سرکوب ٫شکنجه٫پرونده سازی و زندان و اعدام پیروان مذاهب در ایران می گذرد و شوربختانه در این ارتباط شاهد سکوت مجامع بین الملل حقوق بشر و سازمان ملل و دیگر ارگان های حقوق بشری بوده ایم .
ایران بیش از ۶۴ بار در سازمان ملل متحد بخاطر نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر اعدامها و نادیده گرفتن حقوق قانونی و مشروع اقلیتهای مذهبی محکوم گردیده ولی متاسفانه این حکومت ها در حد یک بیانیه غیر الزام آور محسوب شده است و ماده ۱۸ منشور حقوق بشر نه تضمین شده و نه به اجرا گذاشته شده است.
سال گذشته شاهد اعدام دهها تن از زندانیان عقیدتی سنی مذهب در زندان بوده ایم بیش از دهها تن از زندانیان عقیدتی مسیحی و بهایی در زندانها هستند و حتی از کمترین حقوق قانونی خود بهره مند نیستند.
در بلوچستان حتی روحانیان سنی مذهب و امان جمعه و جماعات دستگیر و روانه بازداشتگاه ها و شکنجه گاه ها می شوند و همچنین شاهد بی ارزش قلمداد کردن آموزه های ادیان در ایران بوده و هستیم .
البته حکومت از معیارهای دوگانه بهره جسته و افکار عمومی جهان را فریب می دهد.
ما زندانیان زندان رجایی شهر کرج از سازمان های حقوق بشری می خواهیم و انتظار داریم هر گونه رابطه با حکومت ایران را به توقف کامل اعدامها٫پایان کامل اعدامها ٫پایان نقض حقوق بشر و احترام و التزام عمل به اعلامیه های جهانی حقوق بشر ٫احترام کامل به اقلیتهای مذهبی و آزادی کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی مشروط کنند.
با سپاس فراوان
زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر کرج
خالد حردانی
ابراهیم فیروزی
فروردین ۹۶
...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : جمعه 1 ارديبهشت 1396 ساعت: 22:13