اعدام یک زندانی در بندرعباس

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

خبرگزاری هرانا ـ یک زندانی با اتهامات مربوط به ldquo;مواد مخدرrdquo; یکشنبه گذشته در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد. در روزهای اخیر دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اتهام ldquo;قتلrdquo; اعدام شدند. هم اکنون یک زندانی نیز در زندان بروجرد جهت اجرای حکم اعدام در سلول انفرادی به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک شنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۶، یک زندانی که با اتهامات مربوط به ldquo;مواد مخدرrdquo; به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد.

هویت این زندانی ldquo;محمد ساجدینrdquo; ۳۷ ساله و اهل کوهبان کرمان اعلام شده است.

ldquo;محمد ساجدینrdquo; از ۳ سال و ۱۰ ماه پیش در زندانی مرکزی بندرعباس بسر می برد و دی ماه سال ۱۳۹۳ از سوی دادگاه انقلاب بندرعباس به اعدام محکوم شده بود.

طی دوروز گذشته دو زندانی در زندان مرکزی تبریز،یک زندانی در زندان عادل آباد شیرازو دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرجبه اتهام ldquo;قتلrdquo; اعدام شدند.

همچنینروز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶، ldquo;محمود ترابیrdquo;با اتهامldquo;قتلrdquo; جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی زندان بروجردمنتقل شد.

لازم به یادآوری است بنا برگزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام ldquo;مخفیانهrdquo; می خوانند.

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : جمعه 1 ارديبهشت 1396 ساعت: 22:13

close
تبلیغات در اینترنت