بازداشت و بی‌خبری از دو فعال تلگرامی در مهاباد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

بازداشت و بی خبری از دو فعال تلگرامی در مهاباد

خبرگزاری هرانا - هیوا کیایی و مهدی صلاحی دو فعال تلگرامی، چهار روز پیش توسط نیروهای امنیتی در مهاباد بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. کانال تلگرامی منتسب به این افراد مطالبی در رابطه با کارگران و کودکان کار منتشر می کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سیزدهم فروردین ماه ۹۶، هیوا کیایی و مهدی صلاحی دو فعال تلگرامی توسط نیروهای امنیتی بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شدند.

یک منبع نزدیک به خانواده های بازداشت شدگاندر گفتگو با هرانا ضمن تایید این گزارش افزود: ldquo;از زمان بازداشت تنها یک بار تماس خیلی کوتاه گرفته اند که در بازداشت هستند اما نام نهاد بازداشت کننده و مکان نگهداری شان یا علت بازداشت را نگفته اند. تا امروز نیز خانواده ها اطلاعی از محل نگهداری و وضعیت آن ها نداشته و در نگرانی به سر می برند.rdquo;

این منبع آگاه در ادامه در مورد فعالیت آقایان کیایی و صلاحی تاکید کرد: ldquo;فعالیت غیرقانونی نداشتند تنها در یک کانال تلگرامی به نام فریاد خاموش در مورد کارگران و کودکان کار مطالبی را منتشر می کردند.rdquo;

محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در روزهای اخیربا اشاره به لزوم <<تأمین امنیت فضای انتخابات>> و همچنین رصد فعالیت های مجازی اعلام داشته است: <<به معاونت مربوطه در دادستانی کل و دادستان های سراسر کشور تاکید می کنم که فضای مجازی را لحظه به لحظه رصد کنند و اگر تخلفی دیدند بلافاصله برخورد مناسب و قانونی انجام دهند>>.

وی پیشتر نیز اعلام داشت: <<قوه قضاییه هر هفته ۱۶ تا ۲۰ هزار کانال شبکه اجتماعی تلگرام را فیلتر می کند که تازه این حجم از فیلتر هم کافی نیست و برای کنترل بیشتر تلگرام باید شبکه ملی به وجود آید>>.

...
نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : چهارشنبه 23 فروردين 1396 ساعت: 11:51

close
تبلیغات در اینترنت