صدور سه حکم اعدام برای ابراز عقیده

ساخت وبلاگ
چکیده : #حقوق_بشر #ایران -صدور سه حکم اعدام برای ابراز عقیده قوه قضاییه ایران اقدام به صدور سه حکم اعدا... با عنوان : صدور سه حکم اعدام برای ابراز عقیده بخوانید :
#حقوق_بشر #ایران -صدور سه حکم اعدام برای ابراز عقیدهقوه قضاییه ایران اقدام به صدور سه حکم اعدام برای سینا دهقان، محمد نوری و مرجان داوری تنها به دلیل ابراز عقیده کرده است.
این احکام قرون وسطایی که در سال ۲۰۱۷ انجام شده ٫باعث خشم عمومی و نفرت و اعتراض گردیده است.
سینا دهقان شهروند اهل تهران در تاریخ ۲۹ مهر ماه سال ۱۳۹۴ زمانی که روزهای پایانی خدمت سربازی خود را در یکی از پادگان های سپاه پاسداران در تهران سپری می کرد ٫توسط وزارت اطلاعات شهر اراک بازداشت شد. سینا دهقان پیش از بازداشت در نرم افزار پیام رسان "لاین" به همراه محمد نوری اهل اراک، سحر الیاسی اهل تهران و یک نوجوان زیر ۱۸ سال پست هایی پستهایی منتشر کرد که از نظر قوه قضاییه ایران مستحق مرگ هستند.
شعبه یک دادگاه کیفری استان مرکزی به ریاست محمدرضا رحمتی، سینا دهقان و محمد نوری را به اعدام و سحر الیاسی را به ۷ سال زندان محکوم کرد و گفته می شود برای نوجوانی که در این پرونده بازداشت شده بود به علت صغر سن تاکنون حکمی صادر نشده و وی با قید وثیقه آزاد شده است.
در بهمن ماه سال ۱۳۹۵ دیوان عالی کشور حکم اعدام سینا دهقان و محمد نوری را تأیید کرد و حکم ۷ سال زندان سحر الیاسی را به ۳ سال کاهش داد.
سینا دهقان٫جوان ۲۱ ساله در دوران بازجویی با خشونت و شکنجه مجبور به اعتراف و مصاحبه تلویزیونی شده است.
زندانی دیگر خانم مرجان داوری به علت برگزاری کلاس و ترجمه کتاب در خصوص اکنکار دستگیر و به اتهام فساد فی الارض به اعدام محکوم شده است.
خانم داوری در روز ۲ مهر ماه سال ۱۳۹۴ در منزل پدری اش در شهر کرج توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و قاضی صلواتی حکم اعدام وی را صادر کرده است.
اتهامات دیگری همچون فرقه گرایی، ارتداد، رابطه نامشروع، اجتماع و تبانی علیه نظام، عضویت در فرقه عرفانی اکنکار، مباحثی که در کتب ترجمه شده توسط ایشان مطرح شده و سخنانی که در طی کلاس هایی که برگزار کردند به زبان آورده اند در دادگاه علیه وی استفاده شده تا بتوانند اتهام افساد فی الارض را به وی وارد کنند.
مرجان داوری حدود چهار ماه در بند ۲۰۹ اوین ٫حین بازجویی اجازه تماس با خانواده و وکیل خود را نداشته است. وی بهمن ماه سال جاری از بند زنان اوین به زندان شهر ری (قرچنگ ورامین) منتقل شده و اکنون در این زندان محبوس است.
...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : دوشنبه 14 فروردين 1396 ساعت: 16:58