نگاه امنیتی جمهوری اسلامی به مسیحیت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

به گزارش <<محبت نیوز>>، بیدادگاه های جمهوری اسلامیبدون هیچ رأفتیمتهمین عقیدتی را محاکمه می کنند. اقلیت های دینیمانند مسیحیان بارها طعم این بیدادگاه ها را چشیده اند.

بر اساس گزارش هایمنتشره ، اخیرن بیش از ١٨ نوکیش مسیحیبه زندان محکوم شده اند. بیشتر این افراد بر اساس ماده ۵٠٠ قانون مجازات اسلامیبه زندان محکوم شده اند، تبلیغ بر علیه نظام و به گفته دستگاه قضایی جمهوری اسلامی همکاری با گروه ها و عوامل بیگانه !اتهامیکه این افراد را در مجموع به۲۳سال زندان محکوم کرده است.

در همین زمینه :صدور ۲۳ سال حکم زندان برای ۱۸ تن از نوکیشان مسیحی

گزارشگر خبرگزاری انگلیسی زبانصدای شهدای مسیحی در امور ایران می گوید: rdquo;کشیش سعید عابدینی شهروند ایرانی-آمریکاییدر سال ٢٠١٣ به ٨ سال زندان محکوم شده است. نیروهای امنیتیبارها در روند پرونده قضایی آقای عابدینی دخالت کرده اند. به گفته مقامات امنیتی ایران، سعید عابدینی در سازماندهی کلیساهای خانگی و تشویق جوانان ایرانیبه ترک آیین اسلام داشته است. نغمه عابدینی، همسر سعید عابدینیاز سال ٢٠١٢ تاکنون کمپین گسترده ای را برای آزادی همسرش به راه انداخت. خانم عابدینی در این میانه با بسیاری از شخصیت های مهم جهانی نیز دیدار داشته است، از جمله پرزیدنت اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا.

در همین زمینه :تلاشهای همسر کشیش سعید عابدینی برای آزادی همسرش از زندان

بر اساس آمارها و گزارشات بدست آمده ، از سال ٢٠١٢ تاکنون بیش از ۴٠٠ نوکیش مسیحیدر ایران به دست نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

با وجود وعده های انتخاباتیآقای روحانی، پس از به قدرت رسیدن وی تعقیب و آزار مسیحیان افزایش یافته است. از دید آقای روحانینیز مسیحیان فارسی زبان تهدیدی مستقیم برای حکومت آیت الله ها تلقی می شوند،

از ۵۰ کشور جهان که در آن ها مسیحیان مورد آزار و تبعیض و پیگرد قرارمی گیرندنام جمهوری اسلامی ایران در ده کشور صدر این فهرست به چشم می خورد. درگزارش سال ۲۰۱۴ از وضعیت مسیحیان در ۵۰ کشور نشان می د هد که ۱۰۰ میلیون مسیحی به دلیل اعتقادات دینی خود تحت فشار و آزار قرار دارند. جمهوری اسلامی در میان ده کشور نخست فهرست، در مقام <<هفتم>> قراردارد.

در همین زمینه :ایران رتبه هفتم در گزارش لیست سالانه << جفا بر مسیحیان ۲۰۱۴ >>

به گفته گزارش خبرگزاری صدای شهدای مسیحی رشد کلیسا در ایران بیش از هر نقطه جهان است، تخمین زده می شود از جمعیت ٧٨ میلیونیایران میان ٢٠٠ هزار تا ۵٠٠ هزار نفر نوکیش مسیحی باشند. با اینکه این رقم نسبت به جمعیت ایران ناچیز است، اما نکته مهم در اینجاست که این افراد در خلال کمتر از ١۵ سال به مسیحیت گرویده اند. سیاست مشت آهنین حکومتاسلامی نیز کارساز رشد شگفت انگیز مسیحیان فارسی زبان در ایران نبوده است. برخلاف حکومت جمهوری اسلامی، بسیاری از مردم مسلمان ایران دوستدار مسیحیان هستند، بسیاری از ایرانیان غیرمسیحیبا احترام از عیسی مسیح و کتاب مقدس یاد می کنند.

شاید پذیرفتن این امر برای غیرایمانداران سخت باشد که کلیسا همواره در جفا رشد کرده است. اما تاریخ مسیحیت گواه این مدعاست.

امنیتی,جمهوری,اسلامی,مسیحیت,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 29 شهريور 1396 ساعت: 22:26

close
تبلیغات در اینترنت