در نوشتن تورات،

ساخت وبلاگ
چکیده : در نوشتن تورات، قوانین بسیار دقیق و هوشمندانه و البته مشکلی توسط نویسنده آن رعایت می گردید تا جایی... با عنوان : در نوشتن تورات، بخوانید :

در نوشتن تورات، قوانین بسیار دقیق و هوشمندانه و البته مشکلی توسط نویسنده آن رعایت می گردید تا جایی که عده محدودی از افراد می توانستند دست به چنین عمل طاقت فرسایی بزنند. کتب تورات برمبنای سنتی که از دیرباز در میان یهودیان رایج بوده یعنی با قلم (نی) و مرکب مخصوص بر روی پوست حیوان انجام می شده است. سختی کار نویسنده در این است که او می بایست حتما این نوشتن را از روی طومار تورات دیگری انجام دهد و نوشتن تورات و یا قسمتی از آن و یا حتی یک حرف آن از حفظ نه تنها جایز نیست بلکه قدغ...ن می باشد. امروزه هم نوشتن تورات به همان طریق سنتی و از روی یک طومار تورات دیگر و بدون استفاده از محفوظات صورت گرفته و استفاده از دستگاه چاپ قدغن می باشد.

نکته ی جالب توجه ی نویسندگان تورات در این است که آنها زمان نوشتن کلمات اگر به کلمه ی " یهوه " برخورد می کردند، قلم را زمین می گذاشتند و حتما حمام می رفتند و لباس خود را عوض کرده تا با طهارت و پاکی این کلمه ی شریف را با طلا بنویسند. تا جایی که اگر در روز 50 بار به این کلمه برخورد می کردند، هر 50 بار حمام رفته و لباس خود را عوض می کردند و آن را با طلا می نوشتند. جالبتر اینکه یهودیان اورشلیم امروز نیز این کلمه را به زبان خود نمی آورند، زیرا اعتقاد دارند که لایق گفتن این جمله نیستند.

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : دوشنبه 18 ارديبهشت 1396 ساعت: 4:17