آمار اعدام عفو بین الملل برای سال ۲۰۱۶: ایران عامل ۶۶ درصد از کل اعدام‌های تایید شده در منطقه است

ساخت وبلاگ
چکیده : آمار اعدام عفو بین الملل برای سال ۲۰۱۶: ایران عامل ۶۶ درصد از کل اعدام های تایید شده در منطقه است ... با عنوان : آمار اعدام عفو بین الملل برای سال ۲۰۱۶: ایران عامل ۶۶ درصد از کل اعدام‌های تایید شده در منطقه است بخوانید :

آمار اعدام عفو بین الملل برای سال ۲۰۱۶: ایران عامل ۶۶ درصد از کل اعدام های تایید شده در منطقه است

آمار اعدام عفو بین الملل برای سال ۲۰۱۶: ایران عامل ۶۶ درصد از کل اعدام های تایید شده در منطقه است

خبرگزاری هرانا - ایران به تنهایی حداقل ۵۶۷ نفر را اعدام کرده که معادل ۶۶ درصد از کل اعدام های تایید شده در منطقه است. سازمان عفو بین الملل اعدام دست کم دو متخلف جوان را تایید و گزارش هایی مبنی بر اعدام ۵ متخلف نوجوان دیگر دریافت کرده است. دست کم ۷۸ نفر که در زمان ارتکاب جرم زیر سن هجده سال داشتند در صف اعدام در این کشور باقی مانده اند. رقم واقعی احکام اعدام احتمالا بسیار بیش تر است زیرا عفو بین الملل معتقد است تعداد کثیری احکام اعدام در ایران صادر شده است. اما عدم شفافیت در سیستم قضایی ایران مانع از آن می شود که این نهاد بتواند رقم حداقلی معتبری از تعداد احکام اعدام این کشور اعلام کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جیمز لینچ، مدیر تیم تحقیقی عفو بین الملل در خصوص اعدام گفت: <<چهار کشور از ۶ کشور اول جلاد جهان؛ ایران، عربستان سعودی، عراق و مصر؛ از منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا هستند که نرخ اجرای اعدام در آن ها به طرز هراس آوری بالا باقی مانده است.>>

...
نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : جمعه 1 ارديبهشت 1396 ساعت: 22:13